Новини

ЛАУРЕАТ ПРЕМІЇ
ІМ. І. БАГРЯНОГО —
ПАВЛО ГРИЦЕНКО

Gricenko Pavlo YuhimovichРішенням Управи Фундації імені Івана Багряного (США) цьогорічним (2017 р.) лауреатом Міжнародної премії імені видатного письменника і громадсько-політичного подвижника став відомий вчений,  діяч української культури, директор Інституту української мови НАН України Павло ГРИЦЕНКО. Таким чином відзначено його ґрунтовну працю «Від смальтинок до цілості ідіолекту Івана Багряного», поціновано зусилля вченого на ниві оборони рідного слова, зокрема його титанічну діяльність як голови журі Конкурсу імені П. Яцика, проведення якого спрямоване на піднесення ролі української мови в державі та поза її межами, має високий позитивний резонанс, а також високо оцінено його послідовність у відстоюванні ідеї розпросторення функціонування української мови як державної – на всій території України в усіх сферах суспільної комунікації.

Премія (диплом та грошова винагорода) вручається до дня народження Івана Багряного (2 жовтня); дотепер її лауреатами стали зокрема такі відомі діячі української культури, дослідники творчості письменника як Іван Дзюба, Олексій Коновал (США), Галина Воскобійник (США), Михайло Слабошпицький, Анатолій Погрібний, Володимир Базилевський, Євген Сверстюк, Леонід Череватенко, Олександр Шугай, Сергій Козак та ін.

 

 

“Полтавщина літературна”

Щойно за сприяння Фундації імені Івана Багряного побачило світ унікальне видання – фотоальбом Сергія Козака «Полтавщина літературна» (Див. детальніше).