УРДП

виписка 006До книжки ввійшли матеріали й документи, що розповідають про 50-річну діяльність у діаспорі Української революційно-демократичної партії (УРДП), яку в 1990 р. Перейменовано на Українську демократично-республіканську партію (УДРП).

У збірнику вміщено також статті провідних діячів партії. Зокрема Івана Багряного — ініціатора створення УДРП та її багатолітнього генерального секретаря (1948—1963) — «Для чого створено УРДП?», «Український політичний світ і ми», «2×2 = 4», «В чому ж різниця?»; Григорія Костюка «Як творилася УРДП?»; Василя Гришка «До питання про світогляд та ідеологію УРДП»; Семена Підгайного «Лист до однодумців»; Федора Піґідо «УРДП й УНРада»; Віталія Бендера «Багряний зблизька» та ін.

Подаються відомості про з’їзди УРДП, працю крайових організацій в Німеччині й Австрії, в США, Австралії, Англії, Канаді, Франції, Бельгії й Аргентині; публікуються біографічні довідки про генеральних секретарів та голів УРДП — УДРП, багатьох відомих членів партії, а також матеріали про пресові органи та їхніх редакторів.

Окремі розділи складають матеріали про діяльність братніх організацій, в роботі яких члени УРДП — УДРП брали активну участь, — ОДУМу й ТОПу, ДОБРУСу, СУЖЕРО, Фундації ім. Івана Багряного та Легіону ім. Симона Петлюри.

Видання ілюстроване фотографіями.


Коновал

Олексій КОНОВАЛ

ПРО ДОЛЮ МАТЕРІЯЛІВ УРДП—УДРП

Під час Другої світової війни багато гнаних, переслідуваних, розкуркулених і голодуючих 1933 року родин залишили Україну й після війни опинилися на територіях Австрії та Німеччини. Згідно з договором США, Англії та СРСР в Ялті, люди зі східніх і центральних областей радянської України підлягали примусовій репатріації із Заходу на «родіну», в Радянський Союз.

Читати далі